Jaki rower szosowy

Nadal zastanawiam się jaki rower szosowy wybrać i w jaki sposób go zdobyć. Cały czas szukam okazji na rynku rowerów używanych, jednak na razie nie widzę nic w co warto było by zainwestować. Zrobiłem research na rynku nowych rowerów i okazało się, że w budżecie który sobie założyłem nie znajdę interesującej mnie konfiguracji, dlatego postanowiłem zwiększyć go o 1000 zł 😉 Wszystkie konfiguracje są na tegorocznym Shimano 105 w konfiguracji 2×11. Zależy mi przede wszystkim na solidnej, potrójnie cieniowanej ramie aluminiowej i porządnych kołach. Po przeszukaniu wielu ofert wybrałem trzy typy które mnie interesują:

Pierwszy typ to Focus Culebro SL 2.0 On najbardziej mi się podoba z wyglądu, jednak ma części Concept na temat których nie mogę znaleźć żadnych informacji w sieci(chodzi mi głównie o koła i piasty). Cena na Allegro w sklepie stacjonarnym w Lublinie to 3700. Co ważne dostępny jest od ręki 🙂

Rower szosowy Focus Culebro SL 2.0

Rower szosowy Focus Culebro SL 2.0

Druga opcja to Scott Speedster 20 U niego nie podoba mi się malowanie ramy która jest podwójnie cieniowana. Co do części, to też złożony jest na częściach o których nie mogę znaleźć żadnych opinii w sieci (znów obręcze i piasty). Cena katalogowa to 3999 zł, jednak myślę, że spokojnie 10% rabatu wytarguję. Dostępny będzie w połowie maja.

Rower szosowy Scott Speedster 20

Rower szosowy Scott Speedster 20

Kolejny typ to Author Aura 2015 To opcja ku której skłaniam się najbardziej. Ma fajne koła Mavic Aksium WTS25 z piastami na łożyskach maszynowych i sztycę karbonową. Ze wszystkich rowerów jest najlżejszy (8,3 Kg), choć nie jest to dla mnie kluczowe. Jego słabe strony to korba i support FSA które nie zbierają dobrych opinii w sieci. Poza tym biała owijka prawdopodobnie po kilku jazdach nie będzie biała i będę musiał ją wymienić 😉 Cena tego roweru po rabatach będzie poniżej 4000 zł. Dostępny będzie w połowie kwietnia.

Rower szosowy Author Aura 55

Rower szosowy Author Aura 55

 

No i na koniec zostaje opcja którą chyba zapisuję dla pamięci 🙂 Myślę o rowerze z Decathlonu:ULTRA 700 AF Ma pełne 105 (włącznie z hamulcami, tylny schowany za ramą na dole), korbę Shimano RS 500, piasty na łożyskch maszynowych. Oczywiście pozostały osprzęt marki BTWIN, choć w tym przypadku nie wiem czy to dobrze czy źle. Cena ma być ok 4000 zł od połowy maja.

Rower szosowy BTWIN ULTRA 700 AF

Rower szosowy BTWIN ULTRA 700 AF

Wszystkie zdjęcia załączone są ze stron producentów.

Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *